Wapa

Řezání vodním paprskem. Tato technologie využívá k dělení materiálu vysokotlakého vodního paprsku buď čisté vody, nebo vody s příměsí abraziva.

Javascript is required to view this map.

Vodní paprsek - WAPA

Naše zakázkové pracoviště nabízí ve dvousměnném provozu/případně ve třísměnném provozu/dělení materiálů rozličných vlastností vysokotlakým vodním paprskem. Zakázky realizujeme v krátkých termínech a za příznivé ceny. Produkty řezané vodním paprskem najdou uplatnění ve stavebnictví, strojírenství, lehkém průmyslu, reklamě a při zařizování interiérů a exteriérů. Řezání dlažeb a intarzií v dlažbách je tato technologie nenahraditelná.

Řezání vodním paprskem

Tato technologie využívá k dělení materiálu vysokotlakého vodního paprsku buď čisté vody, nebo vody s příměsí abraziva. Systém běžně pracuje, v závislosti na obráběném materiálu, s tlakem vody 50 až 450 MPa, v nedávné době byly uvedeny na trh dokonce stroje, pracující s tlaky až 650 MPa. Abrazivo je, případně není do paprsku přidáváno opět podle řezaného materiálu. Řezání vodním paprskem s přidaným abrazivem se během vývoje ustálilo na dva základní typy podle způsobu míšení vody a písku. Abrazivní vodní paprsek (AWJ) – částice abraziva jsou ve směsné komoře strhávána paprskem až za tryskou vlivem podtlaku, který paprsek v komoře vytváří. Zrna písku poté smíšená s vodou prochází tzv. zaostřovací trubicí, která, v této chvíli již abrazivní, paprsek usměrňuje. Tento způsob pracuje s maximálními tlaky. Abrazivní suspenzní paprsek (ASJ) – k vytvoření abrazivníhosuspenzního paprsku dochází ve speciální trysce, do které ženeme abrazivo již smíšené s tlakovou vodou ve směsné komoře. Paprsek je generován tlaky do cca 100 MPa.